Natalli-Świat: Ocena Ministerstwa Finansów jest niezwykle trudna

PAP
opublikowano: 22-02-2008, 18:39

Ocena Ministerstwa Finansów jest niezwykle trudna, bo szef resortu Jacek Rostowski nie przedstawił żadnego istotnego stanowiska czy projektu - uważa wice-szefowa sejmowej Komisji Finansów Publicznych Aleksandra Natalli-Świat (PiS).

"Nie przedstawił też konkretnych zamierzeń na przyszłość. Teraz, w ramach podsumowania, pojawiła się deklaracja wprowadzenia podatku liniowego, chociaż też nie do końca wiadomo kiedy i jak. Nie wiem, czy aktualny koalicjant się na to zgadza" - powiedziała w piątek PAP Natalli-Świat, podsumowując 100 dni pracy resortu finansów pod kierownictwem Rostowskiego.

Ostrożne podejście reprezentowane przez Rostowskiego w sprawie wejścia do strefy euro, Natalli-Świat oceniła jako słuszne. Minister finansów poinformował, że Polska wejdzie do dwuletniego mechanizmu poprzedzającego przyjęcie euro (ERM2) w momencie, kiedy rynki będą stabilne. "Podanie daty, a potem wycofanie się, zmniejszyłoby naszą wiarygodność" - mówił w piątek Rostowski.

Natalli-Świat skomentowała jego wypowiedź słowami: "akurat to podejście jest słuszne, ponieważ wejście do euro wymaga przeprowadzenia analiz. W Narodowym Banku Polskim w ubiegłym roku powołano specjalne biuro ds. euro. Na koniec tego roku ma być przygotowany raport na temat zagrożeń i korzyści, i tutaj uważam, że ostrożne deklaracje są wskazane" - oceniła. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane