National Express rozmawia z Alsa o fuzji

(Marek Druś)
opublikowano: 06-10-2005, 10:09

Brytyjski National Express Group potwierdził, że prowadzi rozmowy dotyczące połączenia firm z Alsa, największych hiszpańskim przewoźnikiem autobusowym i autokarowym. Wartość transakcji szacuje się na ok. 250 mln GBP.

Brytyjski National Express Group potwierdził, że prowadzi rozmowy dotyczące połączenia firm z Alsa, największych hiszpańskim przewoźnikiem autobusowym i autokarowym. Wartość transakcji szacuje się na ok. 250 mln GBP.

National Express podkreśla, że rozmowy są we wstępnej fazie i nie można jeszcze przesądzać, że transakcja dojdzie do skutku. Alsa dysponuje flotą ok. 1,4 tys. pojazdów. Poza Hiszpanią działa także w Maroko i Chile. Jest pierwszą zagraniczną spółką przewozową, która weszła na chiński rynek. Udało się to jej już 1984 roku. W 2004 roku Alsa miała 376 mln EUR sprzedaży. Przewiozła łącznie 93 mln pasażerów. Zatrudnia 2,8 tys. ludzi.

National Express działa na brytyjskim rynku przewozów kolejowych i autobusowych. Połączenie z Alsa byłoby pierwszym wyjście spółki poza krajowy rynek.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane