Naukowcy zapraszają przedsiębiorców na randkę

  • Marta Bellon
opublikowano: 29-02-2016, 22:00

Fizycy z Uniwersytetu Warszawskiego opowiedzą o swojej pracy i jej wynikach przedstawicielom przemysłu.

Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy i naukowcy mówią odmiennymi językami. W Warszawie będą mieli okazję, by tę barierę przełamać i lepiej się poznać. 16 marca w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się warsztaty naukowe otwarte dla przedstawicieli branży przemysłowej.

Naukowcy z Wydziału Fizyki opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach i ich rezultatach, które mogą zaciekawić potencjalnych partnerów biznesowych i naukowych z Mazowsza. Spotkanie organizowane jest przez prof. Teresę Rzącę-Urban, dziekana Wydziału Fizyki UW, i prof. Konrada Banaszka, koordynatora projektu PhoQuS@ UW.

Naukowcy z Wydziału Fizyki opowiedzą o ultraszybkiej komunikacji kwantowej, obrazowaniu na granicy absolutnej ciemności z kamerą ze wzmacniaczem obrazu i zastosowaniu oszczędnego próbkowania. I naukowcy, i przedsiębiorcybędą też mieli okazję posłuchać o tym, jak skomercjalizować projekt naukowy. Na wydarzenie należy się zarejestrować (więcej informacji pod adresem: phoqus.fuw.edu.pl).

Celem projektu PhoQuS@ UW jest przeobrażenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w wielodyscyplinarne centrum doskonałości prowadzące badania z zakresu fotoniki i nauk opartych na fizyce kwantowej. Osiągnięcia w tych dziedzinach mogą być przełomowe dla telekomunikacji, diagnostyki biomedycznej czy poszukiwania nowych źródeł energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane