Nawet 1,5 tys. nowych miejsc pracy w gliwickim Oplu

opublikowano: 25-06-2004, 20:48

Nawet 1,5 tys. nowych miejsc pracy może przynieść produkcja opla zafiry w Gliwicach, która ma ruszyć w drugiej połowie 2005 r. - uważa wiceminister gospodarki Krzysztof Krystowski.

"Dzisiaj brałem udział w uroczystości ogłoszenia o zainwestowaniu przez General Motors w Gliwicach w nową linię produkcyjną opla zafiry, jest to element programu offsetowego, element uzgodnień z GM. To będzie ponad tysiąc nowych miejsc pracy bezpośrednio, a pośrednio jeszcze kolejnych pięćset, a może i tysiąc" - powiedział w piątek PAP Krzysztof Krystowski.

Krystowski oraz drugi z wiceministrów w resorcie gospodarki Jacek Piechota przyjechali w piątek do Wrocławia na spotkanie z dolnośląskimi samorządowcami oraz przedsiębiorcami, zorganizowane w ramach forum "Rozwój i praca".

W opinii Krystowskiego, nie tylko Górny, ale i Dolny Śląsk jest dobrym miejscem do inwestowania. "Ostatnio udało się pozyskać dużego inwestora dla Wrocławia, firmę Whirlpool, sam podpisywałem umowę inwestycyjną. Szykują się kolejne pomysły. Myślimy o pozyskaniu inwestora dla terenów, oferowanych wcześniej koreańskiemu koncernowi Hyundai" - dodał wiceminister.

Jacek Piechota przyznaje, że są pomysły na zagospodarowanie oferowanch uprzednio Koreańczykom gruntów leżących w podwrocławskiej gminie Kobierzyce.

"Pojawiła się koncepcja, jak wykorzystać te nakłady, które zostały poczynione na przygotowanie działki. To wymaga przede wszystkim rozstrzygnięcia kwestii w jakim trybie Agencja Nieruchomości Rolnych mogłaby wnieść teren, który jest w jej dyspozycji. Umówiliśmy się na spotkanie stron w Ministerstwie Gospodarki. Warto ten wysiłek podjąć, bo bardzo nam brakuje przygotowanych terenów pod inwestycję" - zauważył Piechota.

rut/ pwd/itm/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nawet 1,5 tys. nowych miejsc pracy w gliwickim Oplu