Nawet 500 zł za jazdę na czerwonym

IAR
opublikowano: 18-08-2008, 09:04

Niebawem jazda na czerwonym świetle może kosztować kierowcę nawet 500 złotych - informuje "Gazeta Prawna".

Komenda Główna Policji przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien za wykroczenia drogowe. Dziennik pisze, że według tego projektu dużo więcej zapłacą między innymi zmotoryzowani, którzy zajmują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Przewidziano za to karę 500 złotych - to pięć razy więcej niż dotychczas.

Jak czytamy na łamach "Gazety Prawnej" potrzebę zaostrzenia tych przepisów od dawna zgłaszali niepełnosprawni, jak i różne organizacje. W projekcie przewidziano natomiast łagodniejsze traktowanie pieszych nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej. Teraz za przejście na czerwonym groził 250 złotych, jeśli wprowadzone zostaną zmiany- pieszy będzie karany mandatem stuzłotowym. Policjanci chcą także zmian w naliczaniu kar. Dotychczas w wielu przypadakach o wysokości mandatu decydował policjant. Teraz się to zmieni i w wielu sytuacjach wysokość kar zostanie ustalona w rozporządzeniu.

Autorzy projektu podkreślają, że wyższe kary wynikają ze zmiany przepisów ruchu drogowego, które nie uwzględniały sankcji za łamanie przepisów określających nowe sytuacje drogowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nawet 500 zł za jazdę na czerwonym