Nawet miliard złotych na nowe auto z Gliwic

  • PAP
opublikowano: 10-05-2019, 05:58

Polska motoryzacja może wypracować nową specjalizację: produkcję samochodów dostawczych, pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje "Rzeczpospolita", należąca do PSA fabryka Opla w Gliwicach rozpocznie produkcję dużych aut dostawczych z końcem 2021 r. Docelowo z taśm ma zjeżdżać 100 tys. pojazdów rocznie. Będą to auta klasy Peugeota Boxera lub Citroena Jumpera – może to być nowa generacja któregoś z tych samochodów lub zupełnie nowy model.

Rozbudowa zakładu rozpocznie się w tym roku. Przed zimą muszą się zakończyć roboty ziemne. Trzeba wybudować dodatkowe hale, w tym nową lakiernię. PSA nie podaje wartości całej inwestycji, ale można szacować, że nakłady na dostosowanie Gliwic do nowej produkcji sięgną 200–250 mln euro. Zwiększy się zatrudnienie, choć będzie to zależało od popytu na nowy samochód - pisze gazeta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane