Nawet okrążeni się nie poddają

Marek Goliszewski
24-06-2009, 00:00

Przedsiębiorcy wyróżnieni we wtorek na Zamku Królewskim przez Business Centre Club wyjątkowymi Diamentami 2009 — przeznaczanymi corocznie dla liderów polskiego biznesu utrzymujących przez lata wysoką formę — to "ci, którzy przełamują kryzys". Tak brzmiało motto poświęconej im uroczystości BCC. Nie kłócą się, nie lamentują, nie załamują rąk, nie wyciągają ich po pomoc od rządu, od państwa. Liczą na siebie, na siły własne i najbliższych współpracowników, w mniejszych firmach jakże często na pomoc rodziny. Zaprzeczają stereotypom, że Polak nie potrafi, że nie chce mu się pracować, że nie myśli twórczo.

Śmiało można ich określić opanowanymi dowódcami, którzy nie rezygnują z walki, nawet okrążeni przez przeważające siły wroga. Potrafią prawidłowo ocenić kryzysową sytuację, określić cele do zrealizowania, dobrać narzędzia do ich realizacji i co najważniejsze — zjednać i pociągnąć za sobą ludzi, którzy im ufają. Skupiają się na przyszłości, a nie na rozpamiętywaniu przeszłości, jak to czyni większość skłóconej klasy politycznej. Dlatego społeczeństwo powinno ich szanować i psychicznie wspierać, a przynajmniej nie przeszkadzać i nie ciągnąć w dół do polskiego piekiełka.

W niełatwych czasach postępującego globalnego kryzysu właśnie niepoddający się panice przedsiębiorcy są docenianą, najsilniejszą polską marką w Unii Europejskiej i na całym świecie.

MAREK GOLISZEWSKI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Goliszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nawet okrążeni się nie poddają