NBP nie komentuje informacji o odejściu szefa nadzoru bankowego

opublikowano: 25-05-2007, 15:34

Narodowy Bank Polski (NBP) nie komentuje prasowych informacji o złożeniu dymisji przez Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego (GINB) Wojciecha Kwaśniaka - poinformowano w piątek PAP w biurze prasowym NBP.

"GINB pracuje normalnie. Nie komentujemy tej sprawy" - powiedział Przemysław Kuk z biura prasowego banku centralnego. Odniósł się w ten sposób do piątkowych informacji Gazety Giełdy "Parkiet". Według gazety, Kwaśniak miał złożyć dymisję, ponieważ nie godził się na narzucanie mu zmian personalnych w GINB.

"Prezes NBP Sławomir Skrzypek jest w piątek poza bankiem" - powiedział Kuk pytany, czy szef banku centralnego skomentuje informacje gazety. To właśnie Skrzypek musiałby zatwierdzić dymisję Kwaśniaka.

Kiedy w połowie marca br. pojawiły się spekulacje nt. możliwego odwołania szefa nadzoru bankowego, Skrzypek wyrażał swoje zdziwienie takimi informacjami w mediach.

Jednak - pytany wówczas, czy szef nadzoru bankowego nie zmieni się do końca roku - mówił, że na takie pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć.

Prasa podawała wówczas, że Skrzypek miał rozmawiać już o Kwaśniaku z wicepremier, minister finansów Zytą Gilowską. Według gazety, miała ona nie protestować przeciwko zwolnieniu obecnego Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego. Pojawiły się też wówczas informacje, że Kwaśniaka miałby zastąpić Cezary Mech, b. wiceminister finansów i b. prezes Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi.

Kwaśniak jest szefem nadzoru bankowego od siedmiu lat.

Nadzór bankowy znajduje się obecnie w strukturach NBP. Od nowego roku wejdzie w skład Komisji Nadzoru Finansowego.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP nie komentuje informacji o odejściu szefa nadzoru bankowego