NBP nie współpracuje z rządem w sprawie złotego-Tober

Małgorzata Birnbaum
21-05-2002, 17:53

WARSZAWA (Reuters) - Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), Leszek Balcerowicz, który spotykał się w ostatnich dniach z ministrem finansów domagającym się od NBP działań mających na celu osłabienie złotego, nie jest zainteresowany rozmowami o polityce kursowej, uważa rzecznik rządu.

Minister finansów chciałby wprowadzić zmiany w regulacjach reżimu walutowego - analitycy sądzą, że chodzi o formę nadzoru nad wahaniem kursu, która mogłaby pociągnąć za sobą interwencję NBP, jeśli złoty umocniłby się znacząco.

Przedstawiciele NBP odrzucali jednak dotąd takie propozycje, uznając je za nieefektywne i kosztowne.

"Minister Belka powiedział, że prezes Balcerowicz nie chciał rozmawiać o polityce kursowej, a chciał rozmawiać o innych tematach" - powiedział rzecznik rządu, Michał Tober po konferencji prasowej poświęconej omówieniu wtorkowych prac rady ministrów.

"Jest wola współpracy ze strony rządu, ale nie spotyka się to z zainteresowaniem ze strony NBP" - powiedział dziennikarzom Tober.

((Justyna Pawlak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / NBP nie współpracuje z rządem w sprawie złotego-Tober