NBP opublikuje projekcję inflacyjną w środę o godz. 8:00

Internet Securities
opublikowano: 31-01-2006, 10:56

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikuje styczniową projekcję inflacyjną wraz z „Raportem o inflacji. Styczeń 2006” w środę, 1 lutego, o godz. 8:00, podał bank centralny we wtorkowym komunikacie.

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikuje styczniową projekcję inflacyjną wraz z „Raportem o inflacji. Styczeń 2006” w środę, 1 lutego, o godz. 8:00, podał bank centralny we wtorkowym komunikacie.

„Narodowy Bank Polski informuje, że „Raport o inflacji. Styczeń 2006” wraz z projekcją inflacji zostanie opublikowany w środę, 1 lutego 2006 roku o godzinie 8:00. Spotkanie dziennikarzy i analityków z ekspertami NBP w sprawie projekcji inflacji odbędzie się 1 lutego 2006 r. o godzinie 12:00” – podano w komunikacie.

Część członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP), m.in. Dariusz Filar, sugerowali, że dalsze decyzje co do wysokości stóp procentowych będą zależały od scenariusza CPI zawartego w nowej projekcji inflacyjnej.

Z ostatniej, sierpniowej projekcji NBP wynika, że najbardziej prawdopodobna ścieżka inflacyjna zakłada, iż roczny wskaźnik wzrostu CPI pozostanie w okolicach 1,5% do pierwszego kwartału 2006 roku.

W październiku bank centralny zmienił terminy publikacji „Raportów o inflacji” z projekcją inflacyjną, czyli scenariuszem zakładającym brak zmian w polityce monetarnej. Kolejne „Raporty” będą ukazywać się nadal co kwartał, ale najnowszy zostanie opublikowany dopiero w styczniu 2006 roku.

Jest to związane z nowymi terminami publikowania przez GUS kwartalnych danych o rachunkach narodowych, które dotychczas ukazywały się tuż przed lub tuż po publikacji „Raportu”. (ISB)

tom/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu