NCC znów myśli o przejęciu PRInż

Marcin Gesing
15-09-2003, 00:00

Szwedzka grupa NCC wraca do planu przejęcia spółki drogowej PRInż. Jeśli nie kupi jej Eiffage.

Los Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych (PRInż), jednej z największych spółek budownictwa drogowego, dalej nie jest przesądzony. Katowicka firma, której udziałowcami są: NCC (47,05 proc.), Mostostal Zabrze (33 proc.) i BGŻ (19,4 proc.), początkowo miała zostać sprzedana niemieckiej grupie Bilfinger Berger. Transakcja nie doszła jednak do skutku. Teraz toczą się rozmowy z francuskim koncernem Eiffage, właścicielem Mitexu.

— Jeśli nie uzyskamy dobrej ceny, zastanowimy się nad zwiększeniem udziału w PRInż — twierdzi Janusz Puzia, prezes NCC Polska.

NCC zawsze dążyło do przejęcia PRinż, jednak Mostostal Zabrze, dysponujący do niedawna prawem głosu z akcji BGŻ, to blokował.

— Jesteśmy już głównym akcjonariuszem spółki i nie ma już ryzyka, że zabrzańska firma będzie szkodzić PRInż — mówi szef NCC.

Wyniku rozmów z Eiffage nie jest pewny także Jerzy Suchnicki, prezes Mostostalu Zabrze.

— Czekamy na ofertę Francuzów jeszcze dwa tygodnie — mówi Jerzy Suchnicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NCC znów myśli o przejęciu PRInż