Negatywna reakcja rynku na zapowiedź 40 mld USD inwestycji Gazpromu

MD
opublikowano: 22-08-2008, 12:55

Wartość rynkowa Gazpromu spada na giełdzie w Moskwie po tym, jak największy na świecie koncern gazowy ogłosił zwiększenie kwoty na inwestycje do 40 mld USD w tym roku.

O zamiarze 25 proc. podwyższenia budżetu na inwestycje poinformowała agencja Interfax, powołując się na wypowiedź wiceprezesa Walerego Gołubiewa. Wcześniej Gazprom deklarował, że przeznaczy na inwestycje w tym roku 882 mld rubli (33,8 mld USD), o 16 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Jesteśmy zaszokowani wielkością planowanych inwestycji, zwłaszcza, że spółka rewidowała swoje plany inwestycyjne zaledwie miesiąc temu – napisał w raporcie Oleg Maksimow, analityk Troika Dialog. 

Analitycy JPMorgan Chase wątpią w piątkowym raporcie, czy Gazprom jest w stanie zrealizować tak wielkie inwestycje w efektywny sposób. Sugerują, że deklaracja tak znaczących wydatków może negatywnie odbić się na wycenie rynkowej spółki.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Negatywna reakcja rynku na zapowiedź 40 mld USD inwestycji Gazpromu