Negocjacje o sprzedaży Polmosu Białystok mogą potrwać 2-3 miesiące

Polska Agencja Prasowa SA
20-04-2005, 07:06

Negocjacje w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu mogą potrwać conajmniej 2-3 miesiące - uważa minister skarbu Jacek Socha.

Negocjacje w sprawie sprzedaży 51 proc. akcji Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu mogą potrwać conajmniej 2-3 miesiące - uważa minister skarbu Jacek Socha.

    "Negocjacje będą trwały. Nie wiadomo jak długo. Może to być jeszcze co najmniej 2-3 miesiące. Jeżeli udałoby się zakończyć je do końca półrocza byłoby dobrze, ale muszą to być negocjacje dobre i rzetelne" - powiedział PAP we wtorek Socha. "Nie chodzi o to, aby sprzedawać szybko" - dodał.

    Wcześniej we wtorek resort skarbu poinformował, że oferty wiążące na zakup 51 proc. Polmosu Białystok złożyły trzy spółki: Polmos Lublin, Sobieski Dystrybucja i Central European Distribution Corporation (CEDC). Oferty nie złożył Bols, który był na krótkiej liście.

    W zeszłym tygodniu Michał Malawski z TDI, doradzającego resortowi skarbu przy prywatyzacji, mówił, że umowa sprzedaży akcji inwestorowi powinna być podpisana w trzecim kwartale.Podał też, że w ciągu tygodnia od złożenia wiążących ofert doradzający wyda rekomendację w sprawie wyboru inwestora ministrowi skarbu.

    Od ofert wiążących będzie zależał poziom widełek cenowych akcji Polmosu Białystok w ofercie publicznej. Widełki zostaną opublikowane 20 kwietnia.

    Ponad 40 proc. akcji spółki ma być sprzedane za pośrednictwem giełdy. Zapisy na akcje Polmosu Białystok w transzy inwestorów indywidualnych i wiążące zamówienia w transzy dla instytucji będą przyjmowane od 22 do 28 kwietnia.

    W transzy indywidualnej oferowanych będzie 1 mln 445 tys.  akcji, w instytucjonalnej 2 mln 380 tys. akcji, natomiast 1 mln 190 tys. akcji stanowi pulę dodatkową.

    W 2004 roku Polmos Białystok zanotował zysk netto w wysokości 65,5 mln zł i przychody wielkości 1,17 mld zł; rok wcześniej było to odpowiednio: 36,7 mln zł i 973,5 mln zł.

    Polmos Białystok jest producentem wyrobów spirytusowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Negocjacje o sprzedaży Polmosu Białystok mogą potrwać 2-3 miesiące