Neptune ma dotacje dla branży morskiej

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 08-03-2017, 22:00

Tylko do 15 marca przedstawiciele sektora MSP mogą składać wnioski o granty na nowatorskie projekty finansowane z programu Horyzont 2020.

To już ostatni dzwonek dla małych i średnich firm, które chcą zdobyć unijne wsparcie na innowacyjne przedsięwzięcia w obszarze „Niebieskiego Wzrostu” (Blue Growth). Dotacje zostaną przyznane w ramach projektu „Neptune”, który jest finansowany z programu Horyzont 2020. Według Komisji Europejskiej (KE) morza i oceany stanowią siłę

napędową gospodarki europejskiej oraz mają duży potencjał innowacyjny. Dlatego KE stawia na realizację długoterminowej strategii zrównoważonego wzrostu w całym sektorze morskim. O granty mogą starać się również osoby, które planują założyć jednoosobową działalność gospodarczą w branży morskiej. Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Wnioski w ramach pierwszego będzie można składać do 15 marca, a drugiego — do 15 września. Organizatorzy konkursu podkreślają, że pojedyncze przedsięwzięcie może liczyć na wsparcie w wysokości 60 tys. EUR. Budżet konkursu wynosi ponad 3 mln EUR. Oprócz dotacji na przedstawicieli biznesu czeka także

wsparcie doradcze w obszarze ochrony praw własności intelektualnej i przemysłowej, rozwoju technologii, inkubacji, internacjonalizacji, a także demonstracji projektu na dużą skalę. Nabór na ekspertów jest prowadzony w sposób ciągły do 15 września. Wybrani w konkursie specjaliści będą mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie: www.neptune-project.eu/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu