Nerwowe otwarcie na Wall Street

PAL, MW
opublikowano: 10-09-2009, 15:58

Amerykańskie indeksy nierówno rozpoczęły czwartkowy handel; kwadrans po dzwonku giełdowym DJA traci, Nasdaq zyskuje. Zmiany są jednak niewielkie, przez co trudno przewidzieć dalszy kierunek handlu. Informacją dnia jest dziś decyzja GM ws. Opla.

General Motors sprzeda Opla kanadyjskiej Magnie – takie informacje ujrzały światło dzienne na krótko przed godz. 15.30. czasu polskiego, a kolejne doniesienia w tej sprawie zdominowały serwisy amerykańskie na początku notowań. Kanadyjska Magna rośnie o ponad 3 proc.
Krótko po otwarciu sesji o ponad 4,2 proc. rośnie kurs Procter & Gamble. Koncern podwyższył prognozy wyników finansowych na 2010 r.; zysku do 4,12 USD z 3,99 USD.

Wcześniej dość niejednoznacznie zachowywały się kontrakty, jednak nastroje poprawiły opublikowane o godz. 14.30. informacje z gospodarki amerykańskiej. Jak się okazało, liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 26 tys., do 550 tys. Analitycy oczekiwali wartości na poziomie 555 tys. Z kolei bilans handlu zagranicznego USA okazał się mniej korzystny od prognoz (deficyt wyniósł 31,96 mld USD przy prognozach 27 mld USD), ale import wzrósł dzięki motoryzacji, co zostało zinterpretowane pozytywnie. Już wkrótce opublikowana zostanie informacja o stanie zapasów paliw w USA. Tymczasem szansę na wzrosty ma w czwartek Yahoo, dla którego analitycy Banku of America wydali rekomendację „kupuj”, a także Texas Instruments, który podniósł prognozy finansowe. Jak rakieta wystrzeliły kursy spółek farmaceutycznych Generex Biotechnology (+30 proc.) i Dynavax Technologies (+76 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nerwowe otwarcie na Wall Street