Nerwowo przed dzwonkiem na Wall Street

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 14-01-2010, 14:01

Otwarcie i przebieg czwartkowej sesji w USA stoją pod znakiem zapytania. Niejednoznaczne zachowanie kontraktów świadczy o  mieszanych nastrojach inwestorów.

Wysyp informacji makro zapowiedziany na godzinę przed dzwonkiem na Wall Street nie uspokaja inwestorów. Analitycy rynku największą uwagę przywiązują do informacji o grudniowej sprzedaży detalicznej. Ale na tym nie koniec, bo jednocześnie – o godz. 14.30. czasu polskiego – poznamy dane nt. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Pół godziny po rozpoczęciu handlu poznamy wielkość zapasów niesprzedanych towarów za listopad, a następnie roczną rewizję indeksu Fed z Filadelfii. Na czas po sesji zapowiedziano publikację wyników finansowych Intela. Rynek spodziewa się 30 centów zysku na akcję oraz 10,2 mld USD przychodów. Z kolei analitycy Banku of America Merrill Lynch we wczorajszej nocie do klientów wyrazili opinię, że wyniki spółki mogą rozczarować inwestorów.

W oczekiwaniu na wszystkie te rewelacje akcje Intela zyskują w handlu przedsesyjnym 0,76 proc., zaś kurs JP Morgan nieznacznie (0,05 proc.) zniżkuje. Ostatnia ze spółek ma opublikować wyniki kwartalne jutro, ale już od tygodnia mówi się, że to właśnie rezultaty kwartalne JP zaważą na przebiegu piątkowego handlu. Futuresy na główne indeksy amerykańskie to spadają w czwartek, to rosną. Na kilka minut przed godz. 14. zeszły nieznacznie pod kreskę; DJI-Futures o 0,02 proc., S&P-Futures o -0,06 proc., zaś NASDAQ-Fut o 0,13 proc., ale już 5 min. po 14. czasu polskiego rosły.

Nie milkną też echa wczorajszych doniesień z Google. Spółka traci w handlu przedsesyjnym nadal po tym, jak w środę obwieściła, że rozważa wycofanie się w rynku chińskiego z powodu licznych aprobowanych przez rząd Państwa Środka ataków hakerskich na swoje strony. Dziś cegiełkę do tej informacji dołożyła Yahoo, która stwierdziła, że również była obiektem ataków. Papiery Yahoo rosną lekko przed dzwonkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane