Nerwy przed sesją na Wall Street

opublikowano: 30-08-2010, 13:45

Na dwie godziny przed otwarciem giełdy nowojorskiej kontrakty terminowe na główne indeksy spadły poniżej kreski.

O godzinie 13.25 kontrakty na S&P 500 oraz NASDAQ zniżkowały o blisko 1 proc., a kontrakty na Dow Jonesa spadały o 0,2 proc.

Inwestorzy ochłonęli już po piątkowych kojących wypowiedziach Bena Bernanke, a w centrum zainteresowania znajdą się publikacje dotyczące kondycji amerykańskich konsumentów. Spodziewać się można 0,2 – proc. wzrostu zarówno dochodów, jak i wydatków w lipcu.

- Nie ulega wątpliwości, że gospodarka zwalnia. Problem polega jednak na tym, czy doprowadzi to do podwójnego dna. Osobiście jestem pewien, że tak się nie stanie – komentował Henrik Degrer, strateg sztokholmskiego Svenska Handelsbanken.

O blisko 4 proc. w handlu w Europie skoczyło Genzyme po tym, jak ofertę przejęcia biotechnologicznej spółki złożyło Sanofi. W tym roku posiadacze akcji mogą cieszyć się już 38 – proc. zarobkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane