Nestle musi usunąć szwajcarską flagę ze swoich produktów

opublikowano: 24-11-2016, 11:19

W związku z nowymi przepisami koncern Nestle będzie musiał usunąć flagę Szwajcarii z 80 produktów, pomimo że są one produkowane w kraju, informuje confectionerynews.com.

Przyjęte w 2013 r. przepisy określają minimalny poziom składników szwajcarskiego pochodzenia w produktach posługujących się flagą Szwajcarską na opakowaniu. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać od stycznia 2017 r. Od tego momentu Nestle będzie musiało zrezygnować ze szwajcarskiego krzyża na opakowaniach aż 80 produktów, które nie będą spełniać wyśrubowanych norm.

Nestle przeanalizowało receptury 650 produktów i jak zapewnia koncern większość z nich spełnia wymagania świadczące o ich „szwajcarskości”.

Nowe wytyczne wymagają, by aż 80 proc. składników wykorzystywanych przy produkcji było pochodzenia szwajcarskiego. W przypadku produktów mlecznych, jest to aż 100 proc. Oczywiście chodzi o składniki, które są dostępne w Szwajcarii

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, confectionerynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu