Netanjahu do ministrów nauki: przyszłość należy do innowatorów

  • PAP
opublikowano: 28-05-2018, 21:16
aktualizacja: 28-05-2018, 21:36

Przyszłość należy do innowatorów – powiedział w poniedziałek premier Izraela Benjamin Netanjahu na konferencji "Thinking out of the Box", w której udział biorą udział ministrowie nauki, w tym polska delegacja z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.

Jarosław Gowin od niedzieli przebywa z trzydniową wizytą w Izraelu. Jest tam na zaproszenie strony izraelskiej jako jeden z gości konferencji „Thinking out of the Box”, która odbywa się w Jerozolimie. Jest to jedno z wydarzeń zorganizowanych z okazji obchodów 70. rocznicy powstania państwa żydowskiego.

W konferencji biorą udział ministrowie odpowiedzialni za naukę, innowacje czy technologie z 20 krajów.

W inauguracji konferencji wziął udział w poniedziałkowy wieczór premier Netanjahu.

„Izrael nie ma wyboru. To naprawdę małe państwo. Z ograniczonymi zasobami naturalnymi, wieloma zagrożeniami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Musimy inwestować w technologię militarną, technologie informacyjne” – powiedział izraelski premier.

Dodał, że jest to wielka inwestycja. „Przyszłość należy do tych, którzy tworzą innowacje. A Izrael to państwo innowacyjne. Chcielibyśmy tworzyć przyszłość razem z wami” – zwrócił się do gości.

Mówił o znaczeniu takich technologii jak sztuczna inteligencja czy e-medycyna oraz wpływie technologii na cyberbezpieczeństwo.

Gowin oraz wiceminister nauki Piotr Dardziński wezmą udział w konferencji również we wtorek.

Spotkają się z członkinią Rady Szkolnictwa Wyższego Izraela prof. Jaffą Zilberszac oraz z estońską minister edukacji i badań Mailis Reps.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu