Netcamp wypełni lukę w IT

SW
opublikowano: 31-12-2013, 00:00

Szczecińska Fundacja Netcamp bezpłatnie wykształci programistów, którzy nie mieli dotychczas styczności z programowaniem.

Zapotrzebowanie na specjalistów z branży informatycznej stale rośnie. Komisja Europejska szacuje, że do 2016 r. w Europie powstanie aż 700 tys. nowych miejsc pracy dla takich osób. Dużym zainteresowaniem pracodawców cieszą się m.in. programiści, których średnia miesięczna płaca, zgodnie z danymi serwisu wynagrodzenia.pl, sięgała w ub.r. 6 tys. zł brutto. Ich niedobór sprawia, że pracodawcy coraz rzadziej zwracają uwagę na wykształcenie kandydatów na programistów. — Kandydat przychodzący na rozmowę kwalifikacyjną musi posiadać wiedzę programistyczną i praktyczne umiejętności. Firmy weryfikują je, prosząc o przygotowanie prostego kodu, żeby ocenić, czy mają do czynienia z kimś, kto potrafi programować. Jeśli tak jest, kandydat najczęściej zostaje przyjęty na stanowisko młodszego programisty, a ewentualne braki są uzupełniane na szkoleniach — przekonuje Robert Król z Fundacji Wspierania Rozwoju Branży Internetowej Netcamp. Szczecińska Fundacja Netcamp postanowiła pomóc w wykształceniu chętnych do programowania i stworzyła bezpłatny, internetowy kurs „Kuźnia Programistów” dla osób, które nie miały styczności z informatyką, ale chciałyby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu programowania. Nauka obejmuje podstawy programowania w języku C++. Przedstawiciele fundacji przekonują, że każdy, kto ukończy kurs, będzie w stanie samodzielnie nauczyć się kolejnego, dowolnego języka programowania. Fundacja Netcamp jest członkiem Klastra ICT Pomorze Zachodnie. Kurs został objęty wsparciem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu