Czytasz dzięki

Netflix będzie kręcić na Bliskim Wschodzie i w Afryce

AR
opublikowano: 18-04-2018, 16:56
aktualizacja: 18-04-2018, 17:03

Gigant branży rozrywkowej planuje ofensywę coraz dalej od USA – w tym roku zaprezentuje dwa razy więcej produkcji z Europy, a także po raz pierwszy z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Amerykańska platforma streamingowa, notuje coraz większą liczbę użytkowników, jak wynika z kwartalnego raportu, opublikowanego wczoraj. Jednocześnie oferuje coraz więcej własnych produkcji. Łącznie w tym roku chce przedstawić 700 nowych tytułów, w tym ponad 100 oryginalnych produkcji z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) - od seriali i filmów przez programy typu reality show, dokumenty i kino niezależne, aż po stand-upy i programy dla dzieci.

Zobacz więcej

Aplikacja Netflix

Fot. Bloomberg

- Wierzymy, że świetnie opowiedziane historie nie znają granic. Zapewniając twórcom z różnych zakątków świata i kręgów kulturowych dostęp do międzynarodowej platformy, gdzie ich działalność ogranicza jedynie wyobraźnia, stworzyliśmy podatny grunt, na którym z pewnością wyrosną unikalne i jednocześnie uniwersalne historie, które spodobają się globalnej widowni – mówiTed Sarandos, dyrektor ds. treści Netflix.

Do tej pory Netflix kręcił już na Starym Kontynencie (np. seriale „Dark”, Niemcy, „Suburra” Włochy, „Telefnistki”, Hiszpania czy „Czarne Lustro”, Wielka Brytania), jednak jeszcze nigdy na Bliskim Wschodzie  i w Afryce. Użytkownicy Netflixa dostaną w 2018 r. nowe produkcje łącznie z 16 krajów, w 16 różnych językach. Jest wśród nich Polska. Będą to dwa seriale – pierwszy oryginalny polski serial Netflixa, czyli „1983” w reż. m.in. Agnieszki Holland oraz „Wiedźmin”. Ten ostatnio to produkcja międzynarodowa. Niedawno dowiedzieliśmy się, że będzie kręcona w Europie, a zdjęcia rozpoczną się już na przełomie tego i kolejnego roku.

W serialu „1983” zagra m.in. Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Jest to historia alternatywna Polski. Akcja toczy się w 2002 r. w kraju, w którym nadal panuje komunizm. Z kolei „Wiedźmin” to od dawna zapowiadany projekt, na który czekają fani książki Andrzeja Sapkowskiego oraz gry komputerowej z fabuła opartą o przygody jej głównego bohatera. 

Netflix zaprezentował dziś 10 nowych europejskich projektów, wśród których znajduje się: 7 oryginalnych seriali - pierwszy holenderski serial Netflix, serial "Mortel" (Francja), "The Wave" (Niemcy), "Luna" Nera (Włochy), "Dom z papieru", część 3 (Hiszpania), a także brytyjskie seriale "The English Game" oraz "Turn Up Charlie"; dwa seriale dokumentalne – jeden całkowicie produkcji francuskiej, a drugi, zatytułowany "The Staircase", produkowany przez Francję, ale kręcony w USA; a także jeden film pełnometrażowy – "Rimetti a Noi i Nostri Debiti" (Włochy).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane