Netflix dołoży miliard lub dwa

ŁO
opublikowano: 21-10-2017, 22:10
aktualizacja: 22-10-2017, 01:44

Netflix wyda na swoje produkcje w przyszłym roku kwotę 7-8 mld USD, co oznacza wzrost z 6 mld USD, które firma wyłożyła w tym roku.

Serwis internetowy z filmami i serialami pozyskał w ostatnim kwartale 5,3 mln nowych subskrybentów, czyli więcej od oczekiwań. Netflix ma już 104 płacących abonentów. 

Zobacz więcej

Aplikacja Netflix

Fot. Bloomberg

Przychody sięgnęły prawie 3 mld USD, a to o 30 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Zysk netto wzrósł do 130 mln USD. 

Dziennik „The New York Times” podaje, że Netflix wydaje na produkowane przez siebie treści więcej niż główni rywale, w tym HBO, FX i CBS. Apple niedawno zapowiedział, że przeznaczy na oryginalne produkcje 1 mld USD.  

Netflix musi inwestować w swoje produkcje, bo konkurencja na rynku serwisów streamingowych jest coraz większa. Disney planuje uruchomić własny serwis i wycofać filmy z biblioteki oferowanej przez Netflix.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu