Netflix kupił wydawcę komiksów

opublikowano: 08-08-2017, 07:13
aktualizacja: 08-08-2017, 07:15

Netflix, globalny gigant streamingu, zdecydował się na pierwsze przejęcie. Kupił wydawcę komiksów ze Szkocji.

Netflix przejmie za nieujawnioną kwotę wydawnictwo Millarworld, właściciela portfolio takich postaci komiksowych, jak Kick-Ass, czy Kingsman. 15 lat temu firmę założył i kieruje nią dotąd Mark Millar, który podkreśla, że wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało. Wskazuje, że to dopiero trzeci przypadek przejęcia wydawcy komiksów przez dużą firmę medialną. Warner Bros w 1968 roku kupił DC Comics, a w 2009 roku Disney przejął Marvel.

- Netflix to przyszłość i Millarworld nie mógł znaleźć lepszego właściciela – powiedział Millar.

Ted Sarandos, odpowiadający w Netfliksie za treści odwzajemnił się mu twierdząc, że Millar jest „osobą we współczesnym świecie najbardziej przypominającą  Stana Lee”, legendarnego współtwórcę postaci Spidermana i innych bohaterów Marvela. 

Netflix i Millar chcą wykorzystać portfolio bohaterów komiksów Millerworld w filmach i programach, które następnie mają być pokazywane wyłącznie przez serwis streamingowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu