Netflix podwyższa ceny w USA

opublikowano: 15-01-2019, 17:42

Po raz pierwszy od 2017 r. serwis Netflix podwyższa ceny abonamentów w Stanach Zjednoczonych. Decyzja spotkała się w dobrym przyjęciem przez giełdowych inwestorów, którzy podbijają wycenę akcji potentata rynku wideo streamingu, oczekując wzrostu przychodów.

Kurs papierów Netflixa rósł o ponad 6 proc. w reakcji na informację o nowych cenach, w których najbardziej popularny plan (obejmujący dwa urządzenia) zdrożeje z 10,99 do 12,99 USD.

Netflix
Zobacz więcej

Netflix fot. Bloomberg

Wzrost cen abonamentów jest największy od czasu, gdy Netflix uruchomił usługę strumieniowego przesyłania danych 12 lat temu i po raz pierwszy wzrost cen dotknie wszystkich 58 mln amerykańskich abonentów.

W tym roku cena akcji Netflixa wzrosła już o 30 proc.

W Polsce najtańszy abonament, umożliwiający oglądanie treści tylko na jednym urządzeniu w danej chwili kosztuje 34 zł, zaś najdroższy (do 4 urządzeń na raz, treści w Ultra HD) to wydatek rzędu 52 zł za miesiąc. Netflix pozwala przy tym na współdzielenie konta, choć spekuluje się, że amerykański potentat może próbować odejść od tego rozwiązania. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy