Netgear skręca do małych i średnich przedsiębiorstw

KA
opublikowano: 27-01-2010, 00:00

Spółka koncentrująca się na sprzedaży urządzeń sieciowych dla klientów domowych przypomniała sobie o firmach.

Spółka koncentrująca się na sprzedaży urządzeń sieciowych dla klientów domowych przypomniała sobie o firmach.

Od początku 2010 r. producent sprzętu do budowy sieci firmowych i domowych, firma Netgear, ma w Polsce nowego dystrybutora. Do ABC Daty, Action, Tech Daty i Veracompu dołączyła wrocławska firma AB.

— AB ma swoich lojalnych klientów i dość dużą siłę sprzedażową, zwłaszcza na Dolnym Śląsku. Dotychczas kupowała nasze produkty w Veracompie, ale sądzimy, że dysponując statusem dystrybutora będzie mogła osiągać lepsze wyniki sprzedaży — wyjaśnia przyczynę dokooptowania nowego dystrybutora Przemysław Narewski, odpowiedzialny za sprzedaż produktów biznesowych i za kanał partnerski w Netgear Polska.

Zaznacza przy tym, że firma nie planuje pozyskania kolejnego dystrybutora ani rezygnacji ze współpracy z którymś z dotychczasowych.

Netgear pojawił się w Polsce trzy lata temu. Jest istotnym, ale jednak drugoligowym graczem na rynku routerów i przełączników. Jego urządzenia kupują głównie użytkownicy domowi.

— Mamy także produkty dla biznesu, ale świadomość naszej marki w tym segmencie jest mała — przyznaje Przemysław Narewski.

Firma chciałaby to zmienić. Dlatego na 2010 r. planuje ofensywę na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Oznacza to, że Netgear będzie poszukiwać podmiotów, które sprzedają urządzenia użytkownikom końcowym z sektora MŚP. Powiększy także własny zespół, który ma wspierać takich sprzedawców.

— Zatrudnimy nowych ludzi. Jest nas trzech, a do końcu roku będzie pięciu lub sześciu. Nowi pracownicy skupią się właśnie na sprzedaży dla sektora biznesowego — informuje Przemysław Narewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Netgear skręca do małych i średnich przedsiębiorstw