Netia idzie na zakupy

KL
06-08-2010, 00:00

Operator marzy o dużych akwizycjach. Zwłaszcza Exatelu i Dialogu. A jeśli nic nie kupi, wypłaci dywidendę.

Operator marzy o dużych akwizycjach. Zwłaszcza Exatelu i Dialogu. A jeśli nic nie kupi, wypłaci dywidendę.

Największy alternatywny operator w Polsce chce skokowo urosnąć. Najchętniej — przez akwizycję. Netię interesują zarówno małe, jak i duże firmy. Małe to sieci ethernetowe, które przez pewien czas regularnie przysparzały Netii klientów, a ostatnio ten proces zwolnił. Mirosław Godlewski, prezes spółki, chciałby go znów przyspieszyć. Najbardziej jest jednak zainteresowany przejęciami dużych operatorów, przede wszystkim Exatela i Dialogu. Chociaż na sprzedaż jest Aster, Netia woli operatorów działających w "tradycyjnym" segmencie rynku telekomunikacyjnego.

— Jesteśmy gotowi do istotnych akwizycji. Dzięki porozumieniu z bankami, dotyczącemu nowego finansowania, będziemy mogli szybko działać, jeśli pojawią się atrakcyjne możliwości konsolidacji — powiedział Mirosław Godlewski.

Porozumienie podpisano z grupą banków — Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank.

Netia podała też, że rozważa możliwość rekomendacji wypłaty dywidendy w 2011 roku. Prezes dodał jednak, że jeśli w tym roku firma nie przeprowadzi dużej akwizycji, to zarząd może zaproponować wypłatę dywidendy już z zysku za 2010 r.

W pierwszej połowie 2010 r. Netia miała 780,7 mln zł przychodów w porównaniu z 749,3 mln zł przed rokiem. Wypracowała 29,9 mln zł zysku netto. Przed rokiem miała 14,6 mln straty. Na plusie będzie w każdym kwartale i w całym 2010 r. Podtrzymali też prognozy na 2010 rok. Zakładają m.in. pozyskanie ponad 700 tys. klientów usług szerokopasmowych. Skorygowany zysk EBITDA ma wynieść ponad 355 mln zł, a przychody — 1,55 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia idzie na zakupy