Netia ma decyzję o umorzeniu zobowiązań El-Netu, dopisze ok. 13 mln zł zysku w IV kw.

Internet Securities
opublikowano: 18-12-2006, 18:26

Netia zakończyła proces restrukturyzacji zobowiązań koncesyjnych swojej spółki El-Net, która w tym roku została wchłonięta przez spółkę-matkę. Na poczet zobowiązań El-Netu zostały zaliczone inwestycje poniesione przez Netię, podała spółka w komunikacie. Z tego tytułu Netia zapisze w IV kwartale jednorazowy zysk w wysokości około 13 mln zł.

Netia zakończyła proces restrukturyzacji zobowiązań koncesyjnych swojej spółki El-Net, która w tym roku została wchłonięta przez spółkę-matkę. Na poczet zobowiązań El-Netu zostały zaliczone inwestycje poniesione przez Netię, podała spółka w komunikacie. Z tego tytułu Netia zapisze w IV kwartale jednorazowy zysk w wysokości około 13 mln zł.

„W związku z otrzymaniem decyzji(w sprawie umorzenia całości pozostałych zobowiązań z tytułu koncesji na świadczenie usług telekomunikacyjnych) w sprawozdaniach finansowych Netii za czwarty kwartał 2006 roku pozostałe zobowiązania z tytułu koncesji na świadczenie lokalnych usług telekomunikacyjnych i opłat prolongacyjnych zostaną zredukowane do zera, a umorzenie to zostanie odzwierciedlone w rachunku zysków i strat” – czytamy w komunikacie Netii.

Anna Kuchnio, dyrektor relacji inwestorskich Netii powiedziała w poniedziałek agencji ISB, że na koniec III kwartału w tej pozycji rachunku wyników było zapisane 13,6 mln zł zobowiązań.

„Precyzyjna kwota zysku jaką zapiszemy z tego tytułu w IV kwartale zależy od kursu euro, ale z grubsza można powiedzieć, że pojawi się około 13 mln zł jako jednorazowy dodatkowy zysk” – powiedziała Kuchnio.

Dyrektor finansowy spółki Jon Eastick zapowiadał niedawno, że nawet jeśli Netia odnotuje zysk na El-Necie to i tak cały 2006 rok zakończy stratą, m.in. z powodu straty na udziale w spółce P4. W ostatnim kwartale większa niż w III kwartale będzie przypisana Netii strata na udziale w tej firmie. W III kw. Netia na swoim udziale w operatorze P4 odnotowała 7,3 mln zł straty.

Narastająco w I-III kw. 2006 roku grupa Netii miała 5,96 mln zł straty wobec 70,66 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 645,50 mln zł wobec 644,09 mln zł. (ISB)

Paweł Bernat

esc/amo

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Netia ma decyzję o umorzeniu zobowiązań El-Netu, dopisze ok. 13 mln zł zysku w IV kw.