Netia nie pociągnie długo w górę

Dariusz Karolak
opublikowano: 15-10-2001, 00:00

Netia nie pociągnie długo w górę

Zgodnie z podejrzeniami zawartymi w komentarzu sprzed tygodnia, Netia przetestowała zasięg dolnego wybicia z trójkąta symetrycznego utworzonego pomiędzy 27 IX i 2 X, 2,1 zł. Jednak to, co było potem wprawiło w osłupienie największych optymistów. W ciągu 3 dni czujny spekulant mógł na niezbyt dużej pozycji zarobić 138 proc. To jednak przeszłość. Fakty niestety nie są zbyt budujące. Telia dalej gra na zwłokę, co denerwuje już nie tylko indywidualnych inwestorów, ale poruszyło samego prezesa BRE, który w jednym z wywiadów przyznał, że czegoś takiego po inwestorze strategicznym się nie spodziewał.

skokowy wzrost obrotów na ostatnich 2 sesjach połączony z piątkowym zejściem poniżej dzienną średnią VAMA10 nie oznacza niestety nic dobrego. Czas działa na niekorzyść, z powodu czynnej podaży ze strony amerykańskich akcjonariuszy oraz zbliżającej się publikacji wyników kwartalnych. W tej sytuacji testowanie dna 2,1 nie jest wcale takie mało prawdopodobne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia nie pociągnie długo w górę