Netia rośnie po sprzedaży Playa, Hutmen spada po wielkiej stracie

GRA
opublikowano: 25-02-2008, 10:21

Warszawskie indeksy są dziś rano na zielono. WIG rośnie o 0,9 proc., WIG20 o 1,1 proc., mWIG40 o 0,6 proc., TechWIG o 1 proc.

Dzisiejszy „Puls Biznesu” pisze o sporze wokół ostatniej rekomendacji dla Kogeneracji. Wydany przez DM PKO BP raport zalecał sprzedaż akcji spółki, wyceniając je kilkanaście proc. poniżej giełdowego kursu. Drobni akcjonariusze twierdzą, że może to sprzyjać właścicielowi – EDF – w ewentualnym ogłoszeniu wezwania na wszystkie akcje Kogeneracji. Kurs reaguje wzrostem o 1,67 proc.

„Rzeczpospolita” pisze o rynku makaronów. Zauważa, że jeśli znów dojdzie do wzrostu cen mąki, kondycja firm z branży mocno się pogorszy. Dlatego konsolidacja branży jest konieczna i nieunikniona. Makarony Polskie zniżkują dziś o 0,21 proc.

W dzisiejszym „Parkiecie” duży wywiad z Maciejem Wituckim, prezesem TPSA. Zapowiedział, że przed końcem 2010 roku przychody grupy będą wzrastać. Poza tym w połowie roku TP wprowadzi na rynek usługi finansowe. TP reaguje na te zapowiedzi wzrostem o 2,2 proc.

Poza tym, Netia, która sprzedała udziały w P4, operatorze sieci Play, rośnie o 2,74 proc. Z kolei Hutmen, który podał bardzo słabe wyniki, choć zgodne z oczekiwaniami, spada o 3,41 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane