Netia spada jak rynek

Dariusz Karolak
opublikowano: 09-09-2002, 00:00

O ile reakcja rynku na doniesienia z Elektrimu wydaje się naturalna, o tyle trudniej zrozumieć motywacje kierujące wyprzedającymi akcje Netii. Apelacja wierzyciela od wyroku otwierającego postępowanie układowe i przeniesienie spółki z WIG20 do MIDWIGu to trochę za mało.

Techniczna interpretacja wydarzeń z ostatniego tygodnia jest jednoznacznie negatywna. Długim, grubym i czarnym korpusem tygodniowym przełamane zostało historyczne wsparcie 2,09 z 9 X'01. Po luce startowej z 3 IX, 2,5-2,4 powstały 4 grube czarne korpusy dzienne z coraz niższymi zamknięciami. Dzienny Ultimate osiągnął najniższą w historii wartość, podobnie jak tygodniowy CCI. W układzie kierunkowym ADX przyjmuje wartości typowe dla rynku trendowego przy DI- znajdującym się najniżej od 20 II. Zwolnienie dynamiki wzrostu tego wskaźnika przy docieraniu do szczytu z 20 II, 49 pkt. może oznaczać bliskość korekty technicznej, której zasięg wyznacza minimum z ubiegłej jesieni 2,09. Ryzyko jest duże, ale chyba mniejsze niż w Elektrimie, a ogranicza je wartość nominalna akcji, 1 zł, poniżej której nowe emisje nie mogą być plasowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia spada jak rynek