Netia staje się blue chipem

Dariusz Karolak
opublikowano: 11-03-2002, 00:00

Cena Netii ustabilizowała się w okolicach 4,15-4,2. To trochę dziwne, bo cena konwersji wyliczona na podstawie informacji podanych przed piątkową sesją przekracza 10 zł. 60 proc. dyskonto wydaje się zbyt duże, w związku z czym należy oczekiwać stopniowej poprawy notowań Netii, która jako spółka o kapitalizacji przekraczającej 1 mld. PLN z pewnością stanie się obowiązkowym składnikiem portfeli instytucji działających na GPW.

Można podejrzewać, że powinny być notowane wyżej niż w W-wie, bo po dłuższej przerwie na NASDAQ wróciła tam hossa. Nie ma zatem powodu, by skonwertowane akcje sprzedawać ze stratą. Kto wie może obligatariuszom uda się na nich nawet zarobić. Pierwszy znaczący opór wiązałbym z połową wysokości wstęgi tygodniowej, 4,5. Jeżeli uda się go pokonać kurs przesunie się bliżej górnej krawędzi wstęgi, obecnie 6,3. O tym, że bessa ma się skończyła świadczy złamanie oporu linii szyi 13-miesięcznej odwróconej głowy i ramion tygodniowego DI+ i analogiczny do innych telekomów sygnał kupna wygenerowany przez tygodniowy stochastic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy