Netia udzieliła częściowej gwarancji kredytowej P4

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 31-10-2006, 21:54

31 października 2006 roku spółka P4 zawarła umowę zabezpieczającą sfinansowanie budowy infrastruktury UMTS przez China Development Bank.

31 października 2006 roku spółka P4 zawarła umowę zabezpieczającą sfinansowanie budowy infrastruktury UMTS przez China Development Bank.

Kredyt wysokości 150 mln EUR będzie udzielony P4 na 10 lat z 3-letnim okresem dostępności i zostanie wykorzystany na zakup od firmy Huawei elementów sprzętowych przyszłej sieci UMTS, pozyskanie lokalizacji pod budowę stacji bazowych i innych elementów sieci oraz pokrycie kosztów jej budowy.

Wsparcie udziałowców przy tej ważnej transakcji polega na udzieleniu gwarancji dotyczących jednej z transz kredytu do 75 mln EUR (powiększonej o odsetki i koszty do maksymalnej wysokości 90 mln Euro). Netia udzieliła gwarancji do maksymalnej wysokości 27 mln EURproporcjonalnie do swych 30% udziałów w spółce P4.

Niniejszy kredyt, wraz z wkładami na kapitał zakładowy objętymi odrębnymi zobowiązaniami wspólników, zapewnia spółce P4 środki finansowe na budowę sieci w największych miastach w Polsce i pozwala na rozpoczęcie świadczenia usług zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami. Netia z kolei będzie mogła zrealizować swą strategię polegającą na dostępie do usług komórkowych dla swoich klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Netia udzieliła częściowej gwarancji kredytowej P4