Netia wypłaci 0,10 zł dywidendy na akcję

(Marek Druś)
opublikowano: 17-03-2005, 19:49

Zarząd Netii zarekomendował pierwszą w historii spółki wypłatę dywidendy oraz program wykupu akcji własnych i warrantów subskrypcyjnych. Akcjonariusze spółki uchwalili na czwartkowym WZA, że dywidenda wyniesie 0,10 zł na akcję.

Zarząd Netii zarekomendował pierwszą w historii spółki wypłatę dywidendy oraz program wykupu akcji własnych i warrantów subskrypcyjnych. Akcjonariusze spółki uchwalili na czwartkowym WZA, że dywidenda wyniesie 0,10 zł na akcję.

Zarząd Netii zaproponował wypłatę dywidendy w związku z poprawą pozycji finansowej spółki w następstwie procesów restrukturyzacyjnych przeprowadzonych w latach 2002 – 2004. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 7 kwietnia, a dniem wypłaty 22 kwietnia 2005 roku.

- Ponadto, w celu dalszej dystrybucji kapitału na rzecz akcjonariuszy, Zgromadzenie przyjęło program wykupu akcji własnych i warrantów subskrypcyjnych o wartości do 120 milionów złotych. Powyższy program […] zaplanowano na okres 15 miesięcy – głosi komunikat spółki.

Spółka podkreśla, że program wykupu akcji i warrantów będzie obejmował wyłącznie transakcje prowadzone za pośrednictwem warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - bez blokowych transakcji pozagiełdowych.

- W związku z podjęta uchwałą o wypłacie dywidendy Netia informuje ponadto posiadaczy dwuletnich i trzyletnich warrantów subskrypcyjnych, że zapisy na akcje serii J, które są obejmowane w wykonaniu warrantów subskrypcyjnych, nie będą przyjmowane przez siedem kolejnych dni począwszy od dnia 31 marca 2005 r. do dnia 7 kwietnia 2005 r. włącznie – głosi komunikat Netii.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane