Netia zmienia założenia na 2007 r., zmniejsza inwestycje w WiMax

Internet Securities
15-11-2006, 14:23

Spółka uznała, że założenia dotyczące przychodów z usług w oparciu o technologię WiMax były zbyt optymistyczne.

Netia planuje zmianę założeń finansowych na 2007 rok – przedstawi je za kilka tygodni. Spółka uznała, że założenia dotyczące przychodów z usług w oparciu o technologię WiMax były zbyt optymistyczne i postanowiła znacznie zmniejszyć zakłady na tę technologię, poinformował w środę dyrektor finansowy Netii John Eastick.

„Założenia dotyczące przychodów z technologii Wimax na 2007 rok były zbyt optymistyczne. Będziemy rewidować nasze prognozy na 2007 i 2008” – powiedział Eastick podczas konferencji prasowej.

Netia zakładała, że w 2007 roku powróci do dwucyfrowego wzrostu przychodów, a jej marża EBITDA będzie powyżej 30% wobec planowanych na ten rok 24-25%.

Eastick powiedział, że Netia pierwotnie zakładała, iż zainwestuje w sieć WiMax 475 mln zł i pokryje tą technologią 60% populacji Polski.

„To, ile wydamy na WiMax, jest jeszcze kwestią strategicznych dyskusji, ale będzie to znacznie mniej niż 475 mln zł” – powiedział Eastick.

Do tej pory Netia zainwestowała w WiMax 10 mln zł.

Zmniejszenie nakładów na WiMax Netia tłumaczy zmianami na rynku, przede wszystkim jego liberalizacją, co umożliwia rozwój m.in. poprzez usługi szerokopasmowej transmisji danych (bitstream access) czy hurtowy zakup abonamentu (wholesale line rental). (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Netia zmienia założenia na 2007 r., zmniejsza inwestycje w WiMax