Netmedia kupuje udziały Polish Travel Quo Vadis za 8,4 mln zł

opublikowano: 06-02-2007, 10:00

Netmedia zawarła z osobą fizyczną warunkową umowę sprzedaży 84 udziałów spółki Polish Travel Quo Vadis z Warszawy. Cena za nie wynosi 8,4 mln zł.

Netmedia zawarła z osobą fizyczną warunkową umowę sprzedaży 84 udziałów spółki Polish Travel Quo Vadis z Warszawy. Cena za nie wynosi 8,4 mln zł.

Netmedia zapłaci za udziały PTQV w dwóch ratach. Pierwsza - w wysokości 2,7 mln zł – ma zostać zapłacona w terminie do 19 lutego 2007 r. Strony traktują ją jako zadatek. Druga rata w wysokości 5,7 mln zł ma zostać zapłacona do 30 kwietnia 2007 roku. Sprzedająca udziały osoba ma prawo otrzymania zapłaty równowartości kwoty drugiej raty w postaci akcji Netmedia. W tym przypadku zostaną one objęte według średniego kursu zamknięcia z ostatnich 10 sesji GPW i przed ogłoszeniem WZA Netmedia, na którym podjęta zostanie uchwała dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji. Zostaną one objęte przez sprzedawcę. W przypadku gdy nie przystąpi on w terminie z winy własnej do zawarcia umowy rozporządzającej, Netmedia może odstąpić od umowy w terminie do 30 czerwca 2007 r. i żądać zwrotu tego, co świadczyła na rzecz osoby sprzedającej udziały oraz do zapłaty kary umownej w wysokości kwoty zadatku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Netmedia kupuje udziały Polish Travel Quo Vadis za 8,4 mln zł