Netto buduje na swoim

DI, Detal Dzisiaj
opublikowano: 20-11-2009, 14:20

Sieć otworzyła aż trzy nowe markety: w Poznaniu, Białych Błotach pod Bydgoszczą i w Oświęcimiu - pisze Detal Dzisiaj.

Wszystkie markety to standardowe 660 mkw. powierzchni handlowej i trzy poddzierżawiane stoiska: z prasą, mięsne oraz piekarnicze. W każdym nowym Netto znajdzie pracę 12 osób, zatrudnionych za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy. Nowe sklepy będą otwarte od godz. 7 do 21 od poniedziałku do soboty, a w niedziele od godz. 8 do 20. Sklep w Poznaniu będzie siódmym, a sklep Bydgoszczy w Bydgoszczy szóstym z kolei w tej miejscowości.

Swój pierwszy sklep w Oświęcimiu duńska sieć otworzyła we wrześniu tego roku, Netto przy Pilata będzie drugim w tym mieście. Przy każdej z nowo otwieranych placówek powstał duży, wygodny parking. Wszystkie sklepy zostały wybudowane na działkach zakupionych przez sieć. Ten model inwestowania w Polsce jest preferowany przez Netto. W ubiegłym tygodniu "na własne" przeniosły się sklepy w Szczecinie i Koszalinie. - Nie oznacza to, że zamierzamy rezygnować z wynajmowania powierzchni handlowej pod markety, ale będziemy uważnie przyglądać się kosztom ponoszonym z tego tytułu - zapowiada Sławomir Nitek.

- W tym roku wszystkie sklepy, które otworzyliśmy, a było ich dotąd 20, zostały wybudowane od podstaw na naszych własnych działkach. Jeszcze ok. 15 proc. marketów mieści się w wynajmowanych siedzibach. Do końca roku Netto planuje dalszy rozwój przede wszystkim na Śląsku i zamierza otworzyć kolejne sklepy m.in. w Rybniku, Pyskowicach, Jeleniej Górze, ale także na Pomorzu - w Słupsku. - W planach mieliśmy otwarcie 30 marketów w tym roku i te plany chcemy zrealizować - zapowiada Sławomir Nitek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Detal Dzisiaj

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Netto buduje na swoim