Neuca sprzedała hurtownię farmaceutyczną w Bydgoszczy spółce Intra

ISBnews
opublikowano: 11-12-2014, 12:39

Neuca podpisała z Intra umowę sprzedaży 100% udziałów w spółce zależnej Exigo, prowadzącej hurtownię farmaceutyczną w Bydgoszczy, poinformowała Neuca. Sprzedaż Exigo była warunkiem uzyskania zgody na przejęcie ACP Pharma przez Neukę.

Exigo prowadzi hurtownię farmaceutyczną zlokalizowaną w Bydgoszczy w następstwie wniesienia 3 października 2014 r. wszelkich praw i umów handlowych, pracowniczych i cywilnoprawnych związanych z prowadzoną przez ACP Pharma, podmiotu zależnego od Neuki, hurtownią farmaceutyczną.

W marcu br. UOKiK wydał warunkową zgodę na transakcję nabycia przez Neukę 100% akcji spółki ACP Pharma. Neuca musiała jednak sprzedać w ciągu 9 miesięcy od tej transakcji jedną z hurtowni, znajdującą się w Bydgoszczy.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy w rynku hurtu aptecznego wyniósł średnio 26,1% w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy