Neutralny początek handlu w Wall Street

opublikowano: 26-02-2010, 15:35

Choć handel elektroniczny zapowiadał dobre nastroje na otwarciu handlu w USA i wydawało się, że nic tego szybko nie zmieni, nastroje popsuł nieco AIG. Ubezpieczyciel podał kwartalne wyniki finansowe i na czołówki serwisów wysunęła się od razu potężna strata: 8,9 mld USD. Pierwsze minuty sesji w USA przebiegają jednak dość neutralnie.

W tej sytuacji mniejsze wrażenie zrobiła rewizja informacji o wzroście gospodarczym w USA, która wykazała, że gospodarka amerykańska wzrosła w IV kwartale o 5,9 proc. W porównaniu z pierwotną prognozą dla PKB (+5,6 proc.), inwestycje i eksport okazały się większe.

W piątkowym handlu warto śledzić notowania dwóch spółek, które pod lupę wzięli analitycy UBS. Specjaliści obniżyli zalecenie dla akcji Palm do „sprzedaj” z „neutralnie”, a dla papierów Motoroli do „neutralnie” z „kupuj”.

Warto obserwować, jak zakończy ostatnią w tygodniu sesję AIG. Ubezpieczyciel poinformował o stracie kwartalnej rzędu 8,9 mld USD, czyli 65,51 USD na akcję (w analogicznym okresie ub.r. 61,7 mld USD, czyli 458,99 USD na akcję). Ubezpieczyciel poinformował jednocześnie, że będzie kontynuował restukturyzację International Lease Finance Corporation (ILFC) oraz American General Finance. Jeszcze przed dzwonkiem papiery spółki potaniały o 12 proc.

Analitycy JP Morgan Chase podnieśli prognozę dla ropy naftowej na br. Ich zdaniem, spadek zapasów surowca sprawi, że średnia cena baryłki wyniesie w br. 83,50 USD, czyli o ponad 3,5 proc. więcej niż przewidywali poprzednio.

Dobre wiadomości podała jedna z największych sieci odzieżowych w USA. Spółka GAP poinformowała, że planuje przeznaczyć na skup akcji 1 mld USD, a także podniosła prognozy na cały rok. Firma pochwaliła się 45-proc. zwiększeniem zysku w IV kwartale; do352 mln USD, czyli 51 centów na akcję, w porównaniu z 243 mln USD, czyli 34 centami na papier przed rokiem. Spółka zwiększyła sprzedaż o 4 proc., a duży udział w tym wyniku miała marka Old Navy.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane