Neutralny początek sesji w USA

PAL, MW
12-04-2010, 15:59

Pierwsze minuty handlu na parkietach amerykańskich upłynęły nad kreską. Wzrosty nie są może bardzo dynamiczne, ale brak publikacji makro w poniedziałkowym kalendarzu pozwala przypuszczać, że mogą potrwać do końca sesji.

W pierwszych minutach handlu wystrzelił kurs Boots & Coots. Akcje podrożały o 25 proc. To reakcja na informację o przejęciu spółki przez koncern Halliburton. Wartość przejęcia została określona – w podpisanej już umowie – na 3 USD za akcję, w tym 1,73 USD w gotówce oraz 1,27 w papierach. Oznacza to zakup z 28-proc. premią w stosunku do bieżącej wartości rynkowej.

Aż 20 proc. zyskały wkrótce po dzwonku w USA akcje Mirant. Spółka poinformowała dziś o podpisaniu umowy o połączeniu z RRI Energy. Umowa przewiduje połączenie wolne od opłat podatkowych.
Kurs UBS wzrósł o 3,9 proc. po zapowiedziach zysku kwartalnego (przed opodatkowaniem) na poziomie 2,5 mld CHF w porównaniu z 1,5 mld CHF straty przed rokiem.

Po sesji wyniki finansowe poda Alcoa - spółka, która tradycyjnie już rozpoczyna sezon raportów kwartalnych.

Nie zapowiedziano na dziś żadnych publikacji makro. Nawet gdyby takie były, należy mieć do nich dystans. Podkreślają to dziś ekonomiści, którzy brali udział w panelu National Bureau of Economic Research. Podkreślają oni zgodnie, że: „Jest zbyt wcześnie na deklarowanie końca recesji. Wiele wskaźników gospodarczych ma charakter wstępny i dopiero w przyszłości będzie podlegało rewizji”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Neutralny początek sesji w USA