New York Knicks klubem o największej wartości w lidze NBA

  • PAP
opublikowano: 11-02-2020, 21:19

Według magazynu "Forbes" klub New York Knicks po raz piąty z rzędu jest najdroższy w koszykarskiej lidze NBA. Jego wartość to 4,6 mld. dol., co oznacza wzrost o 15 procent w porównaniu do poprzedniego roku (4,0 mld).

New York Knicks
Zobacz więcej

New York Knicks fot. Bloomberg

Paradoksem jest to, że nowojorczycy w kolejnym sezonie z rzędu mają fatalny bilans - 17 zwycięstw i 37 porażek, co daje im ostatnie miejsce w Atlantic Division. W play off nie grali od 2013 roku.

Wzrost wartości klubu to efekt głównie trzech czynników: renowacji hali Madison Square Garden, kontraktu z lokalna telewizją i funkcjonowanie w najbogatszym środowisku sportowym, jakim jest nowojorska aglomeracja.

Drugie miejsce w rankingu "Forbesa" zajmują wciąż Los Angeles Lakers (4,4 mld dol., w ubiegłym roku 3,7 mld dol.), a kolejne finalista poprzednich rozgrywek Golden State Warriors (4,3 mld dol.), Chicago Bulls (3,2 mld dol.) i Boston Celtics (3,1 mld).

Mistrzowie Toronto Raptors plasują się w tym zestawieniu dopiero na 10. pozycji - ich wartość to 2,1 mld dol., co oznacza wzrost aż o 25 procent w porównaniu do roku 2019.

Średnia wartość klubu NBA to 2,12 mld dol., co oznacza, że po raz pierwszy w historii przekroczona została bariera 2 miliardów.

Wartość ligi NBA wciąż rośnie najbardziej spośród zawodowych lig w USA.

"Rok do roku było to 14 proc., podczas gdy liga futbolu amerykańskiego NFL odnotowała wzrost 11-procentowy, a baseballu MLB 8-procentowy" - zauważył dziennikarz "Forbesa" Kurt Badenhausen, cytowany w komunikacie prasowym

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy