NFI EMF kupił pośrednio spółkę Bukva za 6,38 mln USD

Internet Securities
opublikowano: 23-11-2006, 11:32

Podmiot zależny od NFI Empik Media & Fashion (NFI EMF) kupił 65% udziałów w cypryjskiej spółce Magalla Holdings Limited, która jest właścicielem 100% akcji ukraińskiej spółki Bukva. Cena nabycia to 6,38 mln USD, podała spólka w komunikacie.

Podmiot zależny od NFI Empik Media & Fashion (NFI EMF) kupił 65% udziałów w cypryjskiej spółce Magalla Holdings Limited, która jest właścicielem 100% akcji ukraińskiej spółki Bukva. Cena nabycia to 6,38 mln USD, podała spólka w komunikacie.

„Podmiot zależny NFI EMF, Empik Sp. z o.o., nabył w dniu dzisiejszym 65% udziałów w cypryjskiej spółce Magalla Holdings Limited, która jest właścicielem 100% akcji ukraińskiej spółki Closed Joint Stock Company ‘Network of bookstores BUKVA’. Cena nabycia w/w 65% wyniosła USD 6.380.000”- podała spółka w komunikacie.

Jak poinformował kilka dni temu prezes NFI EMF Maciej Dyjas, grupa zamierza otworzyć w Polsce 50-60 sklepów i maksymalnie 10 sklepów na Ukrainie w 2007 roku. Łączne nakłady inwestycyjne w przyszłym roku w Polsce i za granicą wyniosą 100 mln zł.

Spółka planuje, że na Ukrainie powstaną 3-4 „Empiki” i 4-5 „Smyków”. Obecnie Empik prowadzi rozmowy na temat otwarcia kolejnych 2-3 dużopowierzchniowych sklepów, które zostaną otwarte w 2007 roku.

Spółka poinformowała także, że NFI EMF udzielił Empikowi pożyczki wysokości 7,75 mln zł, którą spółka w całości przeznaczy na nabycie udziałów Magalla Holdings Limited.

Pod koniec sierpnia dwa podmioty zależne grupy Empik Media & Fashion (EM&F) – Empik i Smyk – zawarły umowy w sprawie nabycia pakietów kontrolnych w spółkach ukraińskich zajmujących się handlem detalicznym – Bukva i Paritet Serwis. Za objęcie udziałów tych podmiotów spółki zapłacą łącznie 11,38 mln USD.

Zgodnie z umową Empik ma m.in. przeprowadzić restrukturyzację w spółce Bukva, która posiada 27 sklepów na Ukrainie.

Aktualni akcjonariusze Bukvy zachowają pakiet mniejszościowy (35%) w przedsięwzięciu i będą mieli prawo sprzedać wszystkie udziały na rzecz Empik w latach 2009 i 2010. W roku następnym, tj. 2011 Empik będzie miał prawo nabyć udziały wszystkich udziałowców mniejszościowych. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane