NFI Foksal buduje na Podkarpaciu

Grzegorz Nawacki
27-09-2007, 00:00

Giełda Fundusz podpisał kolejny list intencyjny na budowę instalacji uzyskiwania energii z biomasy. Partnerem jest samorząd Podkarpacia.

Giełda Fundusz podpisał kolejny list intencyjny na budowę instalacji uzyskiwania energii z biomasy. Partnerem jest samorząd Podkarpacia.

Krok po kroku NFI Foksal realizuje plan podbicia rynku energii ze źródeł odnawialnych, o którym „PB” napisał jako pierwszy.

To nie przypadek

Wczoraj władze spółki poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego dotyczący budowy instalacji produkującej paliwo gazowe z odpadów komunalnych na terenie województwa podkarpackiego. Partnerem jest Podkarpacka Agencja Energetyczna, która powstała z inicjatywy samorządu województwa w celu rozwijania energetyki z odnawialnych źródeł w regionie. Foksal nie wybrał Podkarpacia przypadkowo.

— W tym regionie jest dobrze rozwinięty przemysł rolno-spożywczy i leśny, który produkuje sporo masy organicznej. Ta razem z odpadami miejskimi może trafiać do spalarni. Według naszych analiz, region ma potencjał do budowy 3-4 obiektów, w których można uzyskiwać 690 tys. MWh energii elektrycznej, w tym 450 tys. ze źródeł odnawialnych. Wartość rynkowa tej energii na dziś to 130 mln zł rocznie, a do tego możliwa będzie sprzedaż części energii cieplnej oraz certyfikatów na zbilansowaną emisję dwutlenku węgla — mówi Grzegorz Kubica, prezes NFI Foksal.

Kupili działkę

Jednocześnie Foksal uczynił kolejny krok do realizacji pierwszej spalarni w Jastrzębiu-Zdroju. Energo-Eko — spółka przejęta niedawno przez fundusz, która realizować będzie inwestycję, kupiła w Jastrzębiu działkę o powierzchni ponad 3 tys. mkw. razem z budynkiem biurowym za 145 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / NFI Foksal buduje na Podkarpaciu