NFI Midas obejmie 80 proc. udziałów mLife i pożyczy mu 13 mln zł na rozwój

05-06-2007, 17:07

Kontrolowany przez Romana Karkosika NFI Midas zawarł porozumienie inwestycyjne ze spółką mLife z Warszawy. Dokapitalizuje ją w zamian za objęcie 80 proc. nowych udziałów oraz udzieli jej 13 mln zł pożyczki na rozwój przedsięwzięć w zakresie cyfrowej rozrywki, kontentu oraz mediów.

NFI Midas poinformował, że dokona inwestycji w mLife etapami. W pierwszym obejmie 400 nowych udziałów w spółce za łączną kwotę 200 tys. zł. Zostaną one utworzone w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego mLife. W drugim etapie NFI Midas zapewni mLife środki dłużne w wysokości co najmniej 13 mln zł na działalność poprzez udzielenie pożyczki na podstawie odrębnej umowy.

- Główną usługą mLife Sp. z o.o. będzie oferowanie plików audio, graficznych i i medialnych, a następnie dostarczanie ich do telefonów komórkowych, komputerów PC, palmtopów, a docelowo również do sieci kablowych, jak również dystrybucja wysoko profilowanej reklamy na mobilne urządzenia odbiorcze - głosi komunikat NFI Midas.

Zarząd funduszu informuje, że mLife zamierza rozwijać swoją działalność w Polsce, a także poza jej granicami - na Ukrainie, w Kazachstanie, Gruzji oraz w krajach europejskich, w których obecne są inne spółki z branży telekomunikacyjnej Grupy Kapitałowej NFI Midas, m.in. Centernet, z marką Extreme Mobile.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / NFI Midas obejmie 80 proc. udziałów mLife i pożyczy mu 13 mln zł na rozwój