NFI Midas zmienia zamiary ws. kupna akcji Suwar, kurs spada

opublikowano: 09-01-2007, 10:08

NFI Midas poinformował o zmianie zamiaru co do dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce Suwary. Wynika ona ze zmiany statusu prawnego części akcji należących do niektórych akcjonariuszy Suwar, którzy zobowiązali się do zbycia akcji tej spółki, w ramach odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji.

NFI Midas poinformował o zmianie zamiaru co do dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce Suwary. Wynika ona ze zmiany statusu prawnego części akcji należących do niektórych akcjonariuszy Suwar, którzy zobowiązali się do zbycia akcji tej spółki, w ramach odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji.

- Wyżej wymienione akcje w łącznej liczbie 30.142 sztuk, stanowiące 3,59% kapitału zakładowego SUWARY S.A., które Fundusz planował nabyć w wyniku ogłoszenia wezwania, pozostawały zajęte w postępowaniu karnym jako zabezpieczenie grożącej akcjonariuszom grzywny względnie obowiązku naprawienia szkody. W związku ze zmianą zabezpieczenia i zwolnieniem tych akcji, mogą one ponownie być przedmiotem obrotu, a Fundusz planuje ich nabycie – głosi komunikat.

NFI Midas poinformował, że poza akcjami wymienionymi powyżej nie planuje dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce Suwary w okresie 12 miesięcy.

- Zamiarem Funduszu pozostaje sprzedaż nabytych akcji w tym terminie – napisano w komunikacie.

O 9.45 kurs Suwar spadał o 2,5 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NFI Midas zmienia zamiary ws. kupna akcji Suwar, kurs spada