NFI Victoria inwestuje w Anti

GN
opublikowano: 25-06-2009, 00:00

Nie udało się w ofercie pierwotnej, udało się teraz. Za trzy lata chce mieć 100 mln zł przychodów.

Nie udało się w ofercie pierwotnej, udało się teraz. Za trzy lata chce mieć 100 mln zł przychodów.

Kilka dni temu Grzegorz Golec, główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej NFI Victoria, na łamach "Pulsu Biznesu" zapowiadał, że fundusz wkrótce zacznie działalność inwestycyjną. Słowa dotrzymał — na pierwszy ogień pójdzie Anti, spółka zajmująca się małą architekturą (renowacja placów miejskich, utrzymanie zieleni). Victoria podpisała umowę objęcia warrantów uprawniających do objęcia akcji.

— Spółka ma ogromny potencjał, bo działa na rynku, który bardzo szybko rośnie, a płatności w dużej części pochodzą z Unii Europejskiej i samorządów. Dziś ten rynek jest wart ponad 750 mln zł i rośnie w tempie dwucyfrowym. Można też oczekiwać zwiększonych zamówień w związku z EURO 2012 — tłumaczy inwestycję Adam Stolarz, prezes NFI Victoria.

Anti wyemituje 1,33 mln akcji, co najmniej połowę obejmie Victoria. Pozostałą część wśród inwestorów finansowych uplasuje dom maklerski Rubicon Partners (wkrótce będzie częścią holdingu NFI Victoria). Cenę emisyjną ustalono na 3,6 zł, co oznacza, że do spółki trafi 4,8 mln zł.

— Podobną kwotę chcieliśmy uzyskać w trakcie grudniowej oferty pierwotnej, ale trafiliśmy na najgorszy z możliwych momentów i inwestorzy objęli niewielką część emisji. Pieniądze przeznaczymy na zakup maszyn, zakładu kamieniarskiego i rozbudowę bazy logistycznej, co pozwoli na realizację nowych zamówień. Na ten rok mamy już zakontraktowane projekty o wartości 31 mln zł, a w przyszłym liczymy na powrót do 50-procentowego tempa wzrost przychodów, by za trzy lata osiągnąć 100 mln zł — mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

W grudniowej ofercie pierwotnej inwestorzy objęli jedynie 203 tys. z 1,7 mln oferowanych po 3,6 zł akcji. Na wczorajszym zamknięciu akcje kosztowały 5,23 zł. To oznacza, że Victoria kupuje pakiet ze sporym dyskontem.

— W grudniu praktycznie nie było szans na powodzenie oferty. Teraz dzięki finansowaniu spółka będzie mogła się szybko rozwijać. Na tym etapie to wystarczy, ale nie jest wykluczone, że jeśli utrzyma się tempo uzyskiwania kontraktów, a spółka utrzyma dobre wyniki, zwiększymy zaangażowanie. To dla nas średnioterminowa inwestycja i spodziewamy się osiągnięcia dużego zwrotu — mówi Adam Stolarz.

NFI Victoria na działalność inwestycyjną chce przeznaczyć 22 mln zł gotówki zgromadzonej w funduszu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane