NFZ: uproszczenie systemu kontraktowania świadczeń medycznych

25-04-2007, 16:40

Uruchomienie specjalnego internetowego portalu świadczeniodawcy, na którym szpitale i zakłady opieki zdrowotnej będą umieszczać swoje oferty i dokumenty to pierwszy krok do uproszczenia systemu kontraktowania świadczeń medycznych - powiedział w środę dziennikarzom prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz. Dodał, że portal ma funkcjonować od 2008 r.

Prezes Funduszu wyjaśnił, że na portalu świadczeniodawcy będą zamieszczać również wszelkie dokumenty na swój temat m.in. opinie o lekarzach i gabinetach, posiadane certyfikaty, zaświadczenia itp. Pozwoli to na uzyskanie w krótkim czasie wszelkich informacji o placówce, która staje do konkursu.

Jak wyjaśnił w środę Sośnierz, początkowo system będzie niedostępny dla pacjentów, ale w przyszłości ma się to zmienić.

NFZ zastanawia się również nad wprowadzeniem w Polsce systemu grupowania procedur medycznych dotyczących jednego narządu - i wyceniania ich w taki sam sposób. Pozwoli to na niezmienianie co roku cennika usług. Taki system istnieje m.in. w Wielkiej Brytanii i USA.

Uproszczenie systemu kontraktowania świadczeń medycznych Sośnierz zapowiadał już w ubiegłym roku, kiedy został prezesem Funduszu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / NFZ: uproszczenie systemu kontraktowania świadczeń medycznych