NG2 czeka na lepsze marże

KSA
opublikowano: 14-05-2010, 00:00

Zarząd liczy,

Zarząd liczy,

że sprzedaż w sklepach

porównywalnych będzie rosła w tym roku

dwucyfrowo.

Spółka handlująca obuwiem w sklepach CCC, Boti i Quazi jest zadowolona z wyników I kwartału. Osiągnęła 195,7 mln zł przychodów, 9,2 mln zł zysku operacyjnego i 5,1 mln zł zysku netto. To odpowiednio o 20,4 proc., 22,4 proc. i 10,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

— Uważamy wyniki za dobre. Pierwotnie zakładaliśmy, że kwartał zakończymy nieco powyżej zera — mówi Piotr Nowjalis, wiceprezes i dyrektor finansowy NG2.

Marża brutto na sprzedaży wzrosła w NG2 do 51,5 z 47,4 proc. przed rokiem.

— Wracamy do wysokich marż — podkreśla Dariusz Miłek, prezes NG2.

Dodaje, że uzna ten rok za udany, jeśli marża netto przekroczy 10 proc. Po I kwartale wynosi 2,6 proc., ale ten okres, podobnie jak III kwartał, jest dla spółki sezonowo słaby.

— Ta polaryzacja wyników będzie się jeszcze pogłębiać — zaznacza Piotr Nowjalis.

Rynek czeka więc na rezultaty II kwartału. Kwiecień, m.in. ze względu na żałobę narodową, był raczej słaby. Spółka podtrzymuje jednak plany dwucyfrowego wzrostu w sklepach porównywalnych. Sieć sprzedaży ma urosnąć w tym roku o 78 placówek. Nie będzie to już więc tak dynamiczny rozwój, jak w latach 2007-09.

— Teraz będziemy bardziej koncentrować się na poprawie efektywności — mówi Piotr Nowjalis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy