Nie będzie dotacji do budowy południowo-wschodniej obwodnicy Wrocławia

PAP
08-10-2008, 13:24

Do 2012 roku nie ma środków na wsparcie budowy południowo-wschodniego odcinka obwodnicy Wrocławia - poinformował w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz.

Wiceminister, odpowiadając na pytania posłów PO, powiedział, że obecnie w programie budowy dróg krajowych jest budowa północno- zachodniej obwodnicy Wrocławia. W budżecie państwa są zapewnione środki na tę inwestycję. Zostanie ona zakończona w 2010 roku.

Ten fragment obwodnicy ma połączyć dwa odcinki drogi ekspresowej S5 i S8. Odciąży to znacznie ruch przez miasto. Według prognoz, ruch na tym odcinku osiągnie 60 tys. pojazdów na dobę.

Jarmuziewicz dodał, że obecnie nie ma możliwości wsparcia budowy wschodniego odcinka obwodnicy. Według wiceministra, odcinek obwodnicy w południowo-wschodniej części Wrocławia, który ma powstać ze środków samorządowych, jest przedsięwzięciem regionalnym.

Zapewnił jednak, że jeżeli na tym odcinku ruch pojazdów będzie dostatecznie duży, to jest szansa, by po 2012 roku ta część obwodnicy została włączona do sieci dróg krajowych.

Jarmuziewicz zaznaczył, że miasto planuje także budowę północnej obwodnicy śródmiejskiej. Poinformował, że prezydent Wrocławia wystąpił do ministerstwa z wnioskiem o włączenie tej drogi do sieci dróg krajowych. Resort przychylił się do tej prośby. Podkreślił, że ta część obwodnicy budowana jest ze środków miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Nie będzie dotacji do budowy południowo-wschodniej obwodnicy Wrocławia