Nie było chętnych na dług niemieckiego producenta opioidów

opublikowano: 12-02-2021, 15:19

Deutsche Bank wycofał się ze sprzedaży papierów dłużnych niemieckiej firmy farmaceutycznej Gruenenthal GmbH z powodu braku zainteresowania inwestorów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Nowe papiery miały zastąpić część obecnego długu spółki, która według szacunków Bloomberga ma spłacić w tym roku 935 mln EUR. Według źródeł agencji, Deutsche Bank zwrócił się do potencjalnych inwestorów, ale nie było dostatecznego popytu, aby transakcja doszła do skutku. Menedżerowie funduszy są ostrożni jeśli chodzi o ekspozycję na spółki wytwarzające produkty opioidowe w związku z wydarzeniami w USA, gdzie znalazły się na cenzurowanym po tym jak spowodowały kryzys uzależnień.

Gruenenthal, który produkuje leki opioidowe, m.in. Tramadol, zamiast sprzedaży papierów dłużnych zdecydował się przedłużyć 535 mln EUR linii kredytowej w bankach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane