Nie inwestują, ale nie rezygnują z rozpoczętych inwestycji

[SW]
opublikowano: 14-02-2012, 00:00

Przedsiębiorcy z sektora MSP nie podejmują obecnie bardziej jednoznacznych decyzji w zakresie inwestycji, ale nie ulegają też panice i masowo nie rezygnują ze swoich wcześniejszych planów — taki wniosek płynie z pierwszej edycji badania Barometr Inwestycyjny przeprowadzonego na próbie MSP, wspólnego projektu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Domu Badawczego Maison.

W I kwartale 2012 r. barometr wyniósł 45,98 pkt. Może on przyjmować wartości od 0 do 100. Wyniki poniżej 50 oznaczają brak planów inwestycji, a powyżej 50 — planowanie inwestycji w firmach.

— Wskazania Barometru Inwestycji ZPP pokazują, że firmy w najbliższych miesiącach nie będą działały ofensywnie. Pocieszające jednak jest to, że nie ma oznak paniki na rynku i wycofywania się z wcześniejszych planów — komentuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SW]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu